MedLink i Tempus, czyli o medycznym wsparciu ciąg dalszy

Czym jest MedLink?

W dużym skrócie MedLink to wsparcie medyczne dla załogi. Jeśli sytuacja wymyka nam się spod kontroli, czyli wszystko co jest poważniejsze niż omdlenie, czy katar, meldujemy do nich. Jest to grupa lekarzy, do których możemy zadzwonić z prawie każdego miejsca na niebie.

Po drugiej stronie telefonu siedzą wyspecjalizowani lekarze, którzy po naszym opisie sytuacji są wstanie zdiagnozować delikwenta i wydać nam polecenia nt pierwszej pomocy i ewentualnych leków.. Mają oni również możliwość zorganizowania nam pomoc medycznej na ziemi. Sposób komunikacji z nimi, wywiad jaki musimy przeprowadzić przed kontaktem z nimi, wszystko to też ćwiczymy na treningu. Może to się wydawać banalne, ale doktorek nie widzi co się dzieje więc jeśli ja mu nie powiem, że ma do czynienia z dzieckiem, albo kobietą ciężarną,  to on sobie tego sam nie wymyśli. Mają dostęp do listy pasażerów, ale bez podania miejsca pasażera, nic mu to nie da.  Jest cała masa szczegółów i informacji, które musimy przygotować, żeby nie przedłużać rozmowy z nimi. To są raczej zapracowani ludzie.

Czym jest TEMPUS?

tempusrmd_tempus_ic_thumbXXI wiek i rozwój technologii, pozwolił na wynalezienie tak niesamowitego wynalazku jakim jest Tempus. To niebanalne urządzenie pozwala nam usprawnić komunikacje z MedLlinkiem. Sprawia, że możemy do nich zadzwonić siedząc przy pasażerze, a nie  jak do tej pory z kokpitu. Pozwala też na podłączenie pasażera do np. pulsometru czy  ciśnieniomierza i wysyłanie tych  danych od razu  do MedLinka. Co więcej możemy nim też robić zdjęcia i wysyłać je lekarzom. Genialne urządzenie, o ile działa. Niestety, jego zasięg nie wszędzie jest równie dobry, ale to pewnie kwestia czasu.

Dla zaintrygowanych polecam ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=ZdbxOEr4QqY