Paszport, klucz do sukcesu w podróży zagranicznej

polski_paszport_996_0 Paszport – niezbędny element każdej podróży zagranicznej. O tym, to już chyba nawet dzieci wiedzą.

Jednak jeśli przepakowujesz walizki zbyt często i zbyt szybko, to bardzo łatwo o nim zapomnieć.

Dlatego wczoraj byłam bohaterem we własnym domu i o 2giej w nocy biegałam po osiedlu w poszukiwaniu Mateusza. Ja rozumiem, że leci do Warszawy po swój nowy paszport, ale ten stary może mu się po drodze jeszcze przydać. Ledwo zamknęłam za nim drzwi i  coś mnie tknęło. Obstawiam kobiecą intuicję. Sprawdziłam jego służbową torbę i saszetkę z dokumentami. Bingo. Zdążyłam tylko złapać klucze do domu i pobiegłam za nim. Na szczęście złapałam go, zanim on złapał taksówkę.

Wrócił wczoraj w nocy z Kalkuty, przepakował się, wykąpał i poleciał dalej. Tym razem prywatnie. W domu był może 2h. Taki już nasz los. Wiecznie na walizkach, dlatego też nasze paszporty nie wyglądają tak ładnie jak ten ze zdjęcia. Okazuje się również, że orzełek wcale nie jest taki trwały. Na Mateusza paszporcie nie ma już po nim śladu.IMG-20150619-WA0001 20150619_114826Trzeba przyznać, że najbardziej brutalnie z paszportami obchodzą się dubajskie lokalne władze. To ich naklejki są praktycznie nie do zerwania.